Pożyczki prywatne przez Internet

Jeżeli myślimy o pożyczkach czy też kredytach to bardzo często bierzemy pod uwagę to, do jakiej instytucji udamy się po takowe zobowiązanie. Jedni pójdą do banków inni udadzą się do instytucji pozabankowych. Nie są to jednak jedyne źródła, z których możemy uzyskać pożyczki. Alternatywą dla wyżej wymienionych mogą być pożyczki prywatne przez Internet.

Powstaje pytanie, co to są pożyczki prywatne? Są to pożyczki udzielane przez osoby prywatne innym osobom prywatnym. Wszystko dzieje się za pośrednictwem odpowiednio stworzonych w tym celu portali internetowych na zasadzie podobnej do aukcji. Aby móc pożyczać pieniądze należy się zarejestrować na jednym ze wspomnianych portali. Następnie na takiej stronie podajemy kwotę, jaką chcemy pożyczyć oraz warunki dotyczące pożyczki. Jeżeli zgłoszą się osoby chętne na taką ofertę ustalane są szczegóły pożyczki, czyli kwota, okres spłaty, oprocentowanie i tym podobne. Wszystko odbywa się na zasadach umów cywilnoprawnych.

Cały proces pożyczania od kogoś pieniędzy lub też pożyczania ich komuś odbywa się z pominięciem jakichkolwiek instytucji pozabankowych. Oczywiście portal społecznościowy umożliwiający taką działalność nie robi tego charytatywnie. Pobiera on prowizję od udzielonej pożyczki. Na tego typu działalności korzystają wszyscy. Osoba oferująca pożyczki tak na prawdę inwestuje swoje pieniądze. Zarabia ona na oprocentowaniu. Pożyczkobiorca korzysta na tym, że tego typu pożyczki są często niżej oprocentowane niż zobowiązania dostępne w różnego rodzaju instytucjach finansowych. Portal pożyczek społecznościowych odnotowuje korzyści związane z prowizjami, jakie pobiera od każdej zawartej umowy pożyczkowej.

Obecnie na naszym rynku znajduje się kilka takich portali, które oferują tego typu usługi. Jak się jednak można domyśleć segment ten będzie się rozwijał. Wpływ ma na to oczywiście chęć szybkiego zysku zarówno ze strony pożyczkodawców jak i pożyczkobiorców. W przypadku największych tego typu serwisów na świecie pieniądze mogą pożyczać nie tylko osoby prywatne, ale także małe i średnie firmy. Jak zatem widać perspektywy rozwoju są całkiem spore.

Jakie jest Twoje zdanie na temat powyższego artykułu? Napisz swój komentarz.

Liczba komentarzy: 161 dla “Pożyczki prywatne przez Internet”

 1. Kasia pisze:

  Witam ,pilnie potrzebuję pożyczki w kwocie 1500 ł.Mam stały dochód i mogę spłacić w ratach

 2. Anna pisze:

  Witam.
  Potrzebuję pilnie pożyczki długoterminowej w wysokości do 100000 zł na uczciwych zasadach. Mam dochody ale nie mogę ich udokumentować. Poza tym chcę rozwinąć swój mały biznes oraz zainwestować w karierę artystyczną córki. Warunki do uzgodnienia.
  Pozdrawiam oczekując na uczciwego inwestora.

 3. Basia pisze:

  pilnie potrzebuje pożyczki w wysokości 50000 tyś. próbowałam już wszędzie i nic jeżeli jest ktoś kto może mi pomóc to prosze o tel.506731853

 4. elżbieta pisze:

  pilnie potrzebuję pożyczki już wszystkiego próbowałam potrzebuję 200000zł,ale uczciwie pracuję i oddam co do zł na 25 lat.proszę o pilny kontakt.697284266.

 5. Wojtas pisze:

  Witam. Potrzebuję pożyczki na kwotę 10tyś. zł na okres dwóch miesięcy mam firmę ale z powodu nie opłacenia składki Zus nie mam czego szukać w Bankach . Mój e-mail wojciechszymanski@o2.pl

 6. maria pisze:

  pilnie potrzebuje pozyczki pryeatnej 5.000 zl splata do uzgodnienia moj tel. 668 959 701 jestem powazna osoba

 7. ula pisze:

  pilnie potrzebuje pozyczyc 2000tys na pol roku. oddam z procentem. moj meil to. monikanowak14@onet.eu

 8. patryk pisze:

  witam pilnie potrzebuje pozyczki 1000zł oddam w ratach

 9. Tadeusz pisze:

  Pilnie potrzebuję 50.000 zł. na 5 lat. Prowadzę działalność -branża budowlana,udokumentowane dochody. Tylko poważne oferty.
  e-mail: tadek121_1973@tlen.pl

 10. AGATA22 pisze:

  pilnie potrzebuje 20.000zł na weksel agnieszka22129@wp.pl 519054369

Potrzebujesz pożyczki? Opisz swoje oczekiwania: