Pożycz pieniądze przez internet

Smava jest jedną z pierwszych platform pożyczek społecznościowych na świecie, która powstała w Niemczech. Założycielami smavy są międzynarodowi liderzy biznesu internetowego, m.in. współtwórcy: Ebay Deutschland, QXL Ricardo, XING, studiVZ, last.fm, datango oraz spreadshirt.

Platforma smava umożliwia zawieranie umów pożyczek pomiędzy użytkownikami internetu, na zasadzie aukcji (tak jak np. ebay, allegro etc.). Jest zatem przeniesieniem biznesowego modelu aukcji internetowych w sektor pożyczek i inwestycji. smava pozwala na podział pomiędzy pożyczkobiorców oraz inwestorów różnicy pomiędzy oprocentowaniem kredytów konsumenckich smava to rynek, który oferuje tanie pożyczki oraz niezwykle bezpieczne i atrakcyjne inwestycje. smava działa podobnie jak allegro, ebay czy inne portale pulikujące aukcje internetowe. Różnica jest taka, że w smavie przedmiotem każdej aukcji jest pożyczka oraz inwestycja.

smava daje mozliwość bezpośredniego kontaktu pomiędzy inwestorami oraz pożyczkobiorcami. Rynek pożyczek umożliwia zarówno inwestorom jak i pożyczkobiorcom podział zwyczajowej różnicy wynikającej z oprocentowania lokaty i kredytu, który wynosi w Polsce około 18%. Dzięki temu obie strony odnoszą korzyści przy wzajemnej współpracy
Za pośrednictwem platformy smava pożyczkobiorcy mogą uzyskać pożyczki na znacznie bardziej atrakcyjnych warunkach finansowych, natomiast dla inwestorów to szansa na uzyskanie większej stopy zwrotu, niż w przypadku tradycyjnych lokat bankowych. Dzięki profesjonalnej platformie informatycznej (zintegrowanej z systemami bankowymi oraz listami niesolidnych dłużników) jak również skutecznemu systemowi weryfikacji pożyczkobiorców, poziom spłacalności pożyczek zawartych na platformie smava przekroczył średni wynik spłacalności kredytów gotówkowych w bankach niemieckich

Platforma smava umożliwia zawieranie umów pożyczkowych pomiędzy użytkownikami internetu, za zasadzie aukcji (tak jak np. ebay, allegro etc.), czyli jest przeniesieniem biznesowego modelu aukcji internetowych w sektor pożyczek i inwestycji. smava pozwala na podzielenie pomiędzy pożyczkobiorców oraz inwestorów różnicy kilkunastu procent pomiędzy oprocentowaniem kredytów konsumenckich a oprocentowaniem lokat bankowych. Za pośrednictwem platformy smava pożyczkobiorcy mogą uzyskać pożyczki na znacznie bardziej atrakcyjnych warunkach finansowych, natomiast inwestorzy mają szansę na uzyskanie większej stopy zwrotu niż w przypadku tradycyjnych lokat bankowych.

Żeby otrzymać pożyczkę za pośrednictwem smavy, musisz pomyślnie przejść proces weryfikacyjny. Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie, i prześlesz kopię swojego dowodu osobistego i zaświadczenie o zarobkach, a smava sprawdzi Twoją zdolność kredytową i umieścimy Cię w odpowiedniej klasie ratingowej. Od momentu pomyślnej weryfikacji, możesz tworzyć i umieszczać w smavie swoje projekty pożyczkowe.

Aby zainwestować pieniądze za pośrednictwem smavy, wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie jako inwestor i wybierzesz interesujące Cię projekty pożyczkowe. Weryfikacja Twojej tożsamości będzie wymagana dopiero wtedy, gdy będziesz chciał wypłacić pieniądze zebrane na Twoim koncie inwestora.

Od początku swojej działalności, smava notuje stały, wysoki wzrost obrotów miesięcznych i obsłużyła już pożyczki o wartości ponad 6 milionów euro. Dotychczasowe wyniki osiągane w Niemczech, wsparcie silnej grupy kapitałowej, jak również wysoki poziom bezpieczeństwa w stosunku do podobnych projektów na świecie pozwala wróżyć serwisowi spory sukces w branży pożyczek społecznościowych.

„Innowacyjne technologie dramatycznie zrewolucjonizowały sposób w jaki żyjemy oraz pracujemy. smava zrewolucjonizuje rynek pożyczek i inwestycji, tak jak ebay zrewolucjonizował rynek handlu.” stwierdził Jörg Rheinboldt, współzałożyciel oraz były Prezes Zarządu eBay Deutschland, obecnie: Członek Gremium Eksperckiego smava

Źródło: Wirtualna Polska

Jakie jest Twoje zdanie na temat powyższego artykułu? Napisz swój komentarz.

Liczba komentarzy: 118 dla “Pożycz pieniądze przez internet”

 1. ada pisze:

  bardzo potrzebuje 2000 zł na 14 miesięcy potrzeba mi na notariusza bo chcę wykupić mieszkanie komunalne od gminy pilne

 2. Paulina pisze:

  Witam, potrzebuje 5 000 zl. Miesieczna splata pozyczki bylaby w kwocie góra 150zl. Jak kazdy tu mam zwyczajnie trudną stuacje. ;( Proszę o kontakt. panti258@wp.pl

 3. Wioletta pisze:

  potrzebuję pilnie 4000 tyś. na 2 na rok, proszę o pomoc
  meil sylwek1211@o2.pl

  dziękuję

 4. KAŚKA pisze:

  Witam,
  potrzebuję pożyczki 15000 zł na 5 lat.Zmuszona jestem do remontu domu.

 5. Helena pisze:

  Witam, pilnie potrzebuję pożyczki w kwocie 15000 zl., na 5 lat proszę o pomoc

 6. dorka pisze:

  witam. Pożyczę 2000 tyś.CZy ktoś jest w stanie udzielić MI takiej pożyczki

 7. wiki-122 pisze:

  witam szukam 35tys prosze o pomoc

 8. ola pisze:

  witam potrzebuję pilnie 25000zł daję duży procent

 9. Moniqa89 pisze:

  Potrzebuje szybkiej pożyczki 2 tys zł oddam w 2 miesiace

 10. Małgorzata pisze:

  Potrzebuję pożyczki w kwocie 2000zł.Spłata w miesięcznych ratach.

 11. Marcin pisze:

  potrzebuję pożyczyć na procent około 3 tys pln, zwrot do czterech miesięcy,

 12. małgorzata pisze:

  potrzebuje szybkiej gotówki

 13. małgorzata pisze:

  potrzebuje 15000zl na szybko

 14. marzena wrobel pisze:

  sa mi potrzebne pieniądze na dziś około 1000 złotych muj numer to 535214826

 15. AGNIESZKA pisze:

  Witam. Potrzebuję pożyczki w kwocie 30tyś.

 16. AGNIESZKA pisze:

  Witam. POTRZEBUJĘ POŻYCZKI W KWOCIE 30TYŚ. Czy znajdzie się osoba, ktora jest w stanie udzielić mi pomocy?

 17. moro pisze:

  witam potrzebuje pozyczki w wysokosci15tys na splate szkoly

 18. moro pisze:

  potrzebuje pozyczki w wysokosci 15 tys na splate studiow

Potrzebujesz pożyczki? Opisz swoje oczekiwania: